Cankaya acil dis
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Cankaya acil dis

Cankaya acil dis

Cankaya acil dis  ünitemizde hastaların acil diş ağrılarını sonlandırılıp, hastaya doğru ve hızlı bir tedavi uygulanır. Uzman hekimlerimiz tarafından acil müdahale yapılır. Diş ağrısı kendiliğinden geçmeyen ağrı olup aynı zamanda göz ardı edilmemesi gereken bir rahatsızlıktır. Diş ağrısı yaşanması durumunda acil diş hekimlerine başvurulmalı ve hemen tedaviye başlanmalıdır. Cankaya acil dis tüm diş tedavi konularında profesyonel hizmet sunmaktadır.

Cankaya acil dis çekimi ağrısı nedenleri

Diş ağrısı maalesef acil servislerde görülen en sık rahatsızlıklardan biridir. Diş ağrısının  birçok nedeni olabilir, bunlar yirmilik diş diş eti sorunları, dişte meydana gelen çürükler, diş eti rahatsızlıkları, diş minesinde oluşan aşınmalar gibi problemler diş ağrısına neden olabilir. Aniden dişte oluşan ağrı dayanılmaz noktalara gelebilmektedir. Bu durumlarda doktor kontrolü olmadan bilinçsiz yapılan herhangi bir alternatif yöntemlerin bu ağrılara son vermesi mümkün değildir. Vakit kaybetmeden uzman hekimlere başvurulmalıdır. Bu tarz durumlarda Cankaya acil dis uzman doktorların doğru ve hızlı bir müdahalesi ile kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Cankaya acil dis servisine çoğunlukla şiddetli diş ağrıları, diş kırılmaları, diş çekiminden sonra kanamanın devam etmesi, yanak ve dilde meydana gelen yaralanmalar gibi şikâyetlerle başvurulmaktadır. Bu gibi rahatsızlıklar olduğunda ihmal edilmeden acil servise başvurulmalıdır.

 DOĞRU TEDAVİ

Diş ağrısının doğru teşhis ve hızlı tedavi büyük önem taşımaktadır. Diş ağrısı problemi yaşayan hastalar doktora başvurmadan önce geleneksel yöntemlere yönelebilmektedir. Bu yöntemler kısa süreli ağrının şiddetini azaltsa da ağrıyan bölgenizi tedavi etmemektedir. Aksine bilinçsiz yapılan her müdahale diş minelerine zarar vermektedir. Ağrıyan dişin üzerine aspirin, alkol veya her hangi bir ağrı kesici ilaç kullanılmamalıdır. Uygulamış olduğunuz bu ilaçlar ağız içindekini yumuşak dokuda ve diş etlerinin tahriş olmasına neden olur. Diş ağrısında öncelikle dişlerin arasında kalmış olan besin artıklarını diş fırçası ve sonrasın da diş ipi kullanarak temizlenmeli ve bir çay bardağı kadar buzlu suyun içerisine yarım çay kaşığı tuz ekleyerek bu elde edilmiş su ile ağız iyice çalkalanmalıdır. Eğer bu diş ağrısı diş iltihabından dolayı oluşmuş ise ve yüzde şişkinliğe sebebiyet vermişse o bölgeye soğuk kompres uygulanmalıdır.

 Kanal tedavisi -Cankaya acil dis

Cankaya acil dis servisine kanal tedavisi için başvuran hastamızın kontrolleri yapılarak dişlerin akut durumda olan ağrılarına son vermek için tedaviye başlanmaktadır. İlk aşamada hastanın dişlerine lokal anestezi uygulanır. Burada anestezi yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri ise bölgedeki iltihabın diğer bölgelere yayılma riskini ön görerek tedaviye başlanmasıdır. Tedavi esnasında iltihabın alt çene mandibuler kanal ve foramen kontak bölgelerine yayılmasına dikkat edilerek o bölgedeki dişler uyuşturularak kanal tedavisine başlanıp kanal extirpasyonu uygulanmaktadır.

Kırık diş tedavisi-Cankaya acil dis

Cankaya acil dis tedavisinde hastalar diş ağrısında genellikle çatlak veya kırık diş şikayetleri ile başvurmaktadır. Diş kırıklarına neden olan genelde sert çizimlerdir. Örneğin dişlerimizle bir şeyler kesmeye çalışmak son derece dişlere zarar vermekte ve ayrıca sert bir şey ısırmak veya sert kabuklu kuru yemiş tüketmek, yüze alınan darbe, dişi güçsüz bırakan çürükler ve düşme ile oluşan çatlaklar ve kırılma meydana gelebilir. Kırılmış ve çatlamış diş için evde uygulanacak bir tedavi yoktur. Bu durumlarda kırılmış olan diş parçaları ile beraber  acil diş hekimine başvurulmalı ve bol ılık su ile ağız yıkanmalıdır. Bu tür bir durumda Kanama var ise üzerine steril bez konarak tampon yapılmalıdır. Hastanın kırılan dişin olduğu yanak üzerine buz kompresi uygulanmalıdır.  Böylelikle ağrı ve şişlik en aza indirgenebilir.

Diş Eti Rahatsızlıkları - Cankaya Acil Dis

Cankaya acil dis eti tedavisi uygulama aşamasında önemli olan bir diğer rahatsızlık ise yerinden çıkmış dişler olmakta bu tür durumlarda zaman kaybetmeden uzman hekime başvurulması sonucunda dişin kurtarılma ihtimali vardır.  Düşme tehlikesi oluşan dişi hekime gitmeden önce ilk müdahale olarak yapılması gereken dişi en uç noktasından tutmaya çalışmaktır. Dişin kök tarafına dokunmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca düşen bir dişin süt veya tükürük salgısının olduğu bir kabın içerisinde tutmak gerekmektedir. Böylelikle önemli bir husus olan dişin nemli kalması sağlanır. Düşen dişin nemli kalması dişin kurtarılma ihtimalini arttırmaktadır. Tüm bu işlemlerden sonra düşen dişi tekrar yerine yerleştirilmektedir. Bu işlem Cankaya acil dis ekiplerince çok zor bir işlem olmaktadır. Cankaya acil dis hekimleri dişin üzerinde kalan kalıntılarını temizleyerek dişi yerine yerleştirir ve çıkmış olan dişin yanındaki dişlere sabitleyici ile tutturulur. Bu yapılan işlemler dişin yerine oturmasını ve iyileşmesini sağlayacaktır.

DİŞ ETİ APSESİ

Cankaya acil dis hastanın dişine saplanmış yabancı cisimleri acil diş apsesi tedavi yöntemi uygulayarak tedavi etmektedir. Diş apsesi rahatsızlığı sık olarak kabuklu yiyecekler ve ufak besin parçalarının dişler arasına girmesi ile enfeksiyona yol açmasıdır. Bu tarz durumlarda ilk yapılması gereken diş ipi ile yabancı cismi çıkarmaya çalışmak olmalıdır. Diş ipi ile çıkarılamamışsa acil diş hekimine başvurulmalıdır. Diş hekimlerinde tedavi aşamasında kullanılan dişlerin daha alt kısımlarına kaçmış olan maddeleri görmek için özel malzemeler mevcuttur. Erken ve hızlı müdahale ile acil diş hekimi tarafından çizim çıkarılmış olup hem de yabancı cisim dişe ve diş etine zarar vermeden kontrol altına alınmakta. Diş apsesi tedavi sonucu dişte enfeksiyon olup olmadığı da belirlenmektedir. Cankaya acil dis

Cankaya acil dis servisi

Cankaya acil dis servisi tüm diş rahatsızlıklarınızda acil müdahale uygulayabilecek donanıma sahiptir, başta kanal tedavisi olmak üzere porselen kronlar, zirkonyum kronlar, empress kronlar ve hareketli protezler yapılabilmektedir. Dişlerinizde karşılaştığınız bir çok rahatsızlıklar ve özellikle çocuk diş hekimliği alanında diş eti rahatsızlıkları, dolgu, kanal tedavisi ve ampütasyon gibi tedaviler uygulanmaktadır.  Dişlerde dolgu veya kaplama var ise bununla beraber ağrı yapıyorsa dolgu veya kaplamalar tekrar çıkarılarak tedaviye başlanılır ve dişin kanal tedavisi sorunsuz bir şekilde tekrar yapılarak diş ağrısı sonlandırılır. Kliniğimiz cankaya acil diş 2015 yılından itibaren, ağız ve diş sağlığının tüm alanlarında hizmet vermeye başlamıştır. Cankaya acil dis

Ağız ve diş sağlığında en güvenilir ve nitelikli hizmet Cankaya acil dis

Bizi Farklı Kılan Nedir ?

Alanında uzman hekimlerle doğru zamanda doğru tedavi! Cankaya acil dis için vazgeçilmez olan hastalarımızın ağız ve diş sağlığını koruyarak tedavi etme prensibidir.

Son  Teknolojili sahip Klinikler

Cankaya acil dis Kliniğimiz siz değerli hastalarımızın ihtiyaçlarını en doğru ve hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Cankaya acil dis ailesi olarak ilk günden itibaren prensiplerimizden ve değerlerimizden ödün vermeden, bize güvenen hastalarımıza son teknolojiye sahip imkanlarımızla hizmet etmekteyiz.  Cankaya acil dis servislerimize başvuran  herkesi hastamız olarak değil dostumuz ve misafirimiz kabul ederek onları ağırlamanın ve yardımcı olabilmenin mutluluğu bizim için önem taşımaktadır. Cankaya acil dis  insani, ahlaki ve mesleki sorumluluğunun bilincinde olup hastalarımızın memnuniyeti için her türlü imkânı kullanarak, hizmet sunmaktadır. Bize başvuran tüm hastalarımız gerek yetişkin olsun veya çocuklara yönelik olsun  her türlü tedavi, cerrahi, ortodonti ve estetik diş hekimliği olmak üzere diş hekimliğinin bütün dallarında hizmet verebilmenin gayreti ve mutluluğu içerisinde sizleri  Cankaya acil dis olarak ağız ve diş Sağlığınız için sizlere yardımcı olmaktayız. Sağlık Baknalığı

 

 

Etiketler

#