Balgat Kanal Tedavisi
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Balgat Kanal Tedavisi

Balgat Kanal Tedavisi

Balgat Kanal Tedavisi sürecinde diş sinirlerinde ve diş çevresindeki dokularda meydana gelen sorunların kanal tedavi yöntemiyle çözülmesidir. Diş sinirlerinde ya da diş dokularında sorun yaşayan hastaların kanal tedavi yoluyla sağlıklarına kavuşturulmaktadır. Balgat kanal tedavisinin amacı diş sinirin içinde bulunan enfeksiyonların diğer dişlere zarar vermesini önlemektir.

Hastaların kanal tedavisine gereksinim duymasının sebebi genel olarak diş çürüklerinden kaynaklanmaktadır. İnsanların genelde diş çürüklerinin içinde bazı bakteriler bulunmaktadır. Bu diş çürüklerinde bulunan bakterilerin bazısı hiçbir zarar vermemektedir. Fakat bazı bakteriler karbonhidrat bulunan besinleri parçalamaktadır. Karbonhidratların besinlerin parçalanması bazı zararlı asitleri ortaya çıkarmaktadır. Bu asitler dentine ve diş minesine zarar vermektedir. Bu zararlı bakteriler diş sinirlerine kadar olan bölgeye kadar ilerlemekte ve zarar vermektedir. Bu bağlamda bu bakterilerin diş sinirlerine zarar vermesini engellemek için kanal tedaviye gereksinim duyulmaktadır. Diş sinirlerinizin zarar görmemesi için Ankara  Balgat Kanal Tedavisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Balgat diş kanal tedavisi

İnsanlar hayatın akışı içinde birçok sorunla karşılaşabildiği gibi diş sorunlarıyla da karşılaşabilmektedir.  İnsanlar hayatın akışı içinde dişe ya da çeneye darbe alabilirler. Bu darbelerde diş içerisinde bulunan pulpa dokusu zarar görebilir. Ayrıca bu darbelerde dişe giden kan dolaşımı da zarar görebilir. Sonuç olarak diş cansızlaşarak renklenmeye başlar. Bu durumun düzeltilmesi için Balgat Kanal Tedavisi hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Diş tedavi hizmetlerinden birisi de dolgu işlemidir. Bazı durumlarda dolgu işlemlerinden sonra kanal tedavisine gereksinin duyulmaktadır. Bu durumda kanal tedavisine ihtiyaç duyulmasının sebebi dolgu işlemi sırasında diş çürüğünün tam olarak temizlenmemesidir. Diş çürüğü tam olarak temizlenmediği için çürükler ilerlemektedir. Sonuç olarak da Balgat Kanal Tedavisi dolgu sonrasında kanal tedavi hizmetlerini de başarılı bir biçimde uygulamaktayız. Diş problemlerinden birisi de diş etinde meydana gelen rahatsızlıklardır. Diş etinde meydan gelen rahatsızlıkların çözümünde de kanal tedavisinden faydalanılmaktadır. Bazı diş eti problemlerinde kanal tedavisine ihtiyaç duyulmamaktadır. Diş eti sorunları dişin enfekte olmasına neden oluyorsa ve diş çevresinde ki dokularda sorunların artması durumunda kanal tedavisi hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer bu noktada kanal tedavisi uygulanmazsa burada bulunan bakteriler kanallar aracılığıyla diş pulpasına zarar vermektedir. Ayrıca bu bakteriler diş sinirlerinde de sorunlara neden olabilir. Biz Balgat Kanal Tedavisi olarak diş etiyle ilgili kanal tedavi hizmetlerini de başarılı bir biçimde uygulamaktayız.

Kanal tedavisi Fiyatları Kanal tedavisinde sabit belirli bir ücret yoktur. Kanal tedavi ücretlerimiz yapılan tedavinin biçimine göre değişmektedir. Başka bir ifadeyle tedavi yapılacak diş sayısına göre de değişmektedir. Balgat Kanal Tedavisi fiyatlarının açık bir biçimde paylaşılması sağlık bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu sebeple ayrıntılı bilgi edinmek için Balgat Diş Kliniğimizi arayarak bilgi edinebilirsiniz. Xxxxx nolu numaradan bizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır? Balgat Kanal Tedavisi olarak bu tedaviyi profesyonel bir biçimde yapmaktayız. Kanal tedavisinde belirli aşamalar bulunmaktadır. Kanal tedavisine başlamadan önce dişin içinde bulunan toksinlerin ya da bakterilerin temizlenmesi gerekmektedir. Dişin içinde bulunan bakteriler temizlenmediği taktirde vücutta iltihaplanma oluşma riski olabilir.

Kanal tedavisine başlanmadan önce dişe anestezi uygulanarak hastanın acı çekmesi önlenmektedir. Eğer hatanın bazı dişleri dolgu ise bu dolgular çıkarılmalıdır. Tedaviye başlanmadan önce diğer önemli bir durum ise çürük dişlerin tamamıyla temizlenmesi gerekmektedir. Çürük dişler temizlendikten sonra kök kanal içindeki dokular gerekli olan aletler ile temizlenir. Bu işlemler sırasında diş kökünün temiz tutulması önemlidir. Diş kökünün temizlenmesi için dezenfektanlar kullanılmaktadır. Kanal tedavisinde uygulanan tekniklerden biriside diş röntgeninin çekilmesidir. Diş röntgeni diş kökünün ucuna ulaşmak için yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda diş röntgeninin yerine Apekslocater isimli cihaz kullanılmaktadır. Bu cihaz özellikle hamile olan bayanlar için kullanılmaktadır.

Kanal tedavisinde temizleme işini bitiren uzman doktor kanalı genişleterek şekil vermeye çalışmaktadır. Kanal tedavisi bir seanstan olabildiği gibi birçok seanstan da oluşabilir. Bu durum dişin sorunuyla ilgilidir. Tek seanstan oluşan kanal tedavilerinde kanalın içi öncelikle paperpoint kullanılarak kurutulmaktadır. Daha sonrasında ise kanalın içi pat ismi verilen dolgu maddesi ile doldurulmaktadır.

Bazı durumlarda ise çoklu seans kanal tedavisi kullanılmaktadır. Çoklu seans kanal tedavisinde ise ara seanslarda kök kurutma işlemi bittikten dişlerde enfeksiyon olup olmadığına tekrar bakılır. Eğer dişte enfeksiyon durumu var ise dişe kalsiyumlu ilaçlar verilerek 10 gün kadar bekletilme yoluna gidilmektedir. Bu sorunlar ortadan kalktığı zaman tedaviye devam edilerek sonuçlandırılır. Balgat Kanal Tedavisi hizmetlerinin her sürecinde uzman ve tecrübeli kadromuzla siz değerli hastalarımızı sağlığına kavuşturuyoruz.

Kanal Tedavisi hangi durumlarda uygulanır ?

 • Kanal tedavisi dişlerin sinir bölgelerine kadar ulaşmış olan çürük durumlarında uygulanmaktadır,
 • Kanal tedavisi diş eti problemlerinin ciddi olduğu durumlarda uygulanmaktadır,
 • Bazı bireylerin dişlerin farklı sebeplerle aşınmalar meydana gelebilmektedir. Bu aşınmaların sonucunda diş ve diş etleri hassas olabilmektedir. Bu durumlarda kanal tedavisi uygulanmaktadır.
 • Ayrıca diş teli tedavilerinde diş zamanla canlılığını kaybedilmektedir. Bu durumlarda da kanal tedavisi uygulanmaktadır.

Biz Batıkent Kanal Tedavisi olarak kanal tedavinin bütün aşamalarında ve bütün durumlarında tedavi hizmeti uygulamaktayız. Kanal tedavisi sonucunda dişlerde herhangi bir ağrı söz olmamaktadır. Eğer dişin tekrar ağrıması durumunda o bölgenin tekrar enfeksiyon olması durumu vardır. Bu durumun çözümü olarak ise tekrar bize başvurarak o bölgeyi restore ederek tamamlayabiliriz.

Kanal Tedavisine ihtiyaç olup olmadığına nasıl karar verilir ?

Balgat  Kanal Tedavisi olarak insanların hangi durumlarda kanal tedavisi yapması gerektiğiyle ilgili bilgilendirmeler yapmaktayız. Öncelikler bireylerin dişlerinde sıcak ve soğuk hassasiyeti bulunuyorsa ve yemeklerden sonra diş ağrısı oluyorsa kanal tedavisine gereksinim vardır. Başka bir ifadeyle kişinin dişlerinde sıcak-soğuk hassasiyeti ile yemekten sonra ağrı durumu var ise kanal tedavisine ihtiyaç bulunmaktadır. Kanal tedavisine ihtiyaç duyulan noktalardan birisi de dişlerin sinirlerinin ölmesi ya da dişlerde renk değişimin olmasıdır. Bu durumlarda kişinin dişlerinin kanal tedavisine ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca kişinin dişlerinde apse olması ya da şişlik olması durumlarında da kanal tedavisi uygulanmaktadır. Siz değerli hastalarımız da dişlerinde bu şekilde sorunlar yaşıyorsanız acil olarak Balgat Kanal Tedavisi merkezine giderek uzman hekimlerimizden destek alabilirsiniz.

Kanal tedavisinde dikkat edilecek hususlar

Kanal tedavisi sonrasında ya da kanal tedavisi sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Balgat Kanal Tedavisi merkezimiz bu hususları ilgili siz değerli hastalarımızı teorik ve uygulamalı olarak bilgilendirmektedir. Fakat biz yine de kanal tedavisinde önemli hususları açıklayalım. Kanal tedavisi sonrasında Anestezin etkisi geçmeden hiçbir şeye yiyip içilmemelidir. Bu durumda diş doktorunuzun uyarıları önemlidir. Kanal tedavisi sırasında ve sonrasında sert ve kabuklu yiyecekler tüketilmemelidir. Kanal tedavisi sırasında geçici dolgunun düşmemesine özen gösterilmelidir. Kanal tedavisi sırasında uygulanan tedavi yöntemlerinin amacı dişi canlı bir biçimde korumaktır. Fakat diş pulpasının canlı olarak korunması mümkün değilse dişe kanal tedavisi uygulanmaktadır.

KANAL TEDAVİSİ YAPILMAZSA NE OLUR?

Balgat Kanal Tedavisi olarak kanal tedavisinin gerekli olduğu durumlarda yapılması gerekmektedir. Çürük, travma ya da periodontal hastalık gibi durumlar sebebiyle diş pulpası zarar görmektedir. Diş pulpası zarar gördüğünde diş canlılığını kaybetmekte ve diş tamamen enfekte olmaktadır. Eğer bu noktada dişe kanal tedaviyle müdahale edilmezse enfeksiyon o bölgeyi tamamen etkileyerek kemiğe kadar zarar verebilir.  Bu bölgede kemikte boşluk oluşarak diş apsesi meydana gelebilir. Diş apsesi ile birlikte şişlik ve ağrıda meydana gelmektedir. Sonuç olarak ise diş tamamen kaybedilebilir. Kanal tedavisi sonucunda diş canlılığını kaybetse bile iyi bir biçimde restore edildiğinde ve sürekli olarak hijyenine dikkat edildiğinde diş ağızda kalabilmektedir. Balgat Kanal Tedavisi olarak kanal tedavi ve diğer diş sağlığı hizmetlerimizi uzman ve deneyimli hekimlerimizle sizlere hizmet vermekteyiz. sağlık bakanlığı

 • Kanal tedavisi ücreti ne kadar?

  2021 yılı itibari ile muayene ve tedavi ücreti tarifesine göre tek köklü bir dişin kanal tedavisi fiyatları 2021 yılında 1000 TL ile 1500 TL aralığındayken, ileri düzey tedavi gerektiren dişlerde kanal tedavisi fiyatları 2000 TL ile 3000 TL arasında  değişiklik göstermektedir.

 • Kanal tedavisi acıtır mı?

  Diş tedavileri hastanın dişleri uyuşturultuktan sonra gerçekleştirilir.  bu yüzden kanal tedavisi aşamasında da  ağrı hissedilmez.

 • Diş neden kanal tedavisi olur?

  Kanal tedavisi enfekte olmuş veya çürümüş dişleri onararak kurtarmak için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi sırasında dişin sert dokusunun içindeki kök kanalı adı verilen doğal boşlukta bulunan yumuşak doku olan pulpa ile diş siniri çıkarılır, dişin içi temizlenir ardından açılan boşluk doldurulur.

 • Ne zaman dişe kanal tedavisi yapılır?

  çarpraşık diş yapısı sorunu yaşayan ve  20 yaş dişi çekimi veya çene kemiği içindeki büyük kistlerin çıkartılması sırasında da, komşu dişlere kanal tedavisi yapılması gerekebilir.

 • Kanal tedavisi en fazla kaç seansta biter?

  Kanal tedavi kişide oluşan soruna bağlı olarak 1 seans veya 2 seans da tamamlanabilmektedir.

   

 • 1 dolgu kaç TL?

  beyaz dolgu ön diş: ortalama 800 lira. Beyaz dolgu arka diş: ortalama 500 lira. Porselen (beyaz) dolgu toplam 1700 lira. Altın kaplama, arka diş: Yaklaşık 2000 lira.olmaktadır.

 • Kanal tedavisinden sonra diş ağrıması normal mi?

  Tedavis sonrası hastanın şiddetli ağrı genel olarak görülmez. Ancak tedavi edilen bölgede birazda olsa ağrı yaşanabilir. kanal tedavisi sonra kanamanın devam etmesi halinde doktora başvurmanız gerebilir.

   

Etiketler

#