Balgat Diş Teli Tedavisi
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Balgat Diş Teli Tedavisi

Balgat Diş Teli Tedavisi

Balgat Diş Teli tedavisi dizilimi bozuk ve çapraşık dişlerin sağlıklı bir görümü için uygulanan bir yöntem olmaktadır. BalgatDiş Teli tedavisi fiyatları tedavi sürecine, tedavi türüne ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca fiyat tedavi görülen kliniklere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Doğru bir fiyat bilgisi muayene sonucuna göre verilmektedir.  Balgat Diş Teli uzun süreli kullanımda kişinin diş yapısında muazzam bir düzelme sağlamaktadır. Balgat Diş Teli tedavisi kişinin dişlerinin ayrık olması, kırık diş veya diş çıkmaması gibi problem oluşturun durumlarda tercih edilmektedir.

 Diş Teli Fiyatları Balgat Diş Teli tedavisinde fiyatı belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Balgat Diş Teli tedavi fiyatları tamamen kişiye özel olarak belirlenmektedir. Çünkü herkesin diş ve kemik yapısı farklılık göstermektedir. Balgat Diş Teli tedavisi Ortodonti uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Ortodonti uzmanları kişinin kusursuz bir gülüşü için gerekli tedavi sürecini planlayıp danışanlarını detaylı olarak bilgilendirmekte ve diş teli fiyatını belirlemek için klinik muayenesini gerçekleştirmektedir.

Balgat Diş Teli Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından diş teli fiyatları özel hastaneler ve devlet hastaneleri olmak üzere iki şekilde fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Bu durumda en doğru fiyat bilgisini öğrenmek için hastalarımız kliniğimizi ziyaret etmeleri ve klinik muayenesi olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda Balgat Diş Teli fiyatlarını etkileyen faktörler Dişlerin ayrık olması durumunda braket ve diş teli malzeme özelliğinin kullanılması, hastada çarpıklık miktarının az veya fazla olması, kişinin diş etlerinin normalden çok fazla görünmesi, tek çene veya diş çene diş teli yapısı gibi durumlar etkili olmaktadır. Tüm bu etkenlerin yanı sıra kullanılan malzeme türünün metal, porselen braket veya şeffaf plak tedavileri olarak çeşitlilik göstermesi fiyatı belirlemekte farklılıklar oluşturmaktadır.  Ayrıca tek çene veya çift çene yapısı Balgat Diş Teli fiyatlarında etkili olmaktadır.

Şeffaf diş teli ile metal diş teli arasında fark nedir?

Balgat Diş Teli tedavisinde kullanılan şeffaf diş teli malzemenin kalitesine göre tedavi sürecini uzatmakta veya tedaviyi olması gereken sürede tamamlamamaktadır. Ülkemizde genel olarak Pakistan, Hindistan ve Çin malı şeffaf braketler kullanılmaktadır. Bu durum maliyet acısından düşük olmakla birlikte tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir. Çünkü şeffaf teller metallere göre daha hızlı kırılabiliyor. Ayrıca şeffaf tel istenilen sonucu metal tellere göre sağlamamakta. Balgat Diş Teli tedavisinde kullanılan malzemeler Amerikan ürünü olmaktadır. Ayrıca Balgat Diş Teli tedavisinde kişi istediği sonucu kısa sürede elde edebilmektedir. Bazı hastalarda çenede meydana gelen ayrık dışın fazla olması ve fiziksel olarak kapatılamıyorsa diş teli tedavisinde bir diş yeri kadar alan boş bırakılarak ortodontik tedavi sonrası boş yere implant yöntemi ile diş eklene bilinmektedir. Burada uygulanan diş teli fiyatına implant tedavi fiyatı dahil edilmemektedir. Balgat Diş Teli tedavisinde çenenin fazla önde olması veya geride olması durumu dislokasyon miktarına bağlı olarak çene cerrahisi endikasyon alanına girmektedir.  Ancak hafif hastalarda bu sorun Balgat Diş teli tedavi yöntemleri ile büyük oranda çözülmektedir. Balgat Diş Teli tedavisi uygulaması sonucunda düzelen diş ve çene yapısının sonrasında dişlerin korunması en az diş teli tedavisi kadar önem taşımaktadır. Balgat Diş Teli tedavisi iki şekilde yol izlemektedir. Birinci olarak Balgat Diş Telinin hastaya uygulanma aşaması olmaktadır. Bu süreç aktif tedavi olarak geçmektedir. Balgat Diş Teli tedavisi ikinci aşama ise dişlerden telinin çıkarılması ve düzelen diş yapısının korunması sürecini kapsamaktadır. Bu dönem pasif tedavi dönemi olarak geçmektedir. Bu aşamada dişlerin tekrar bozulmaması için hastaya lingual retainer diye adlandırılan içten tel ve şeffaf plak uygulanmaktadır.  Bu durum Balgat Diş Teli fiyatlarının içerisinde yapılmaktadır. Pasif diş teli tedavi aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır.

Pasif tedavide sürecinde hastada sadece alt ve üst dişlerde şeffaf plak uygulanmaktadır.

Bu süreçte hastanın alt dişlerine lingual retainer uygularken üst dişlere şeffaf plakla tedavisi yapılmaktadır.

Pasif tedavide aşamasında hastanın alt ve üst dişlerine lingual retainer tedavisi yapılmaktadır.

Bu seçenekler pasif tedavi aşamasında önemli korucu tedaviler olmaktadır.

Balgat Diş Teli tedavisinde uzman hekimlerimiz tarafından hastanın hem alt hem üst dişlerine dil bilgisir ile beraber şeffaf plak uygulanmaktadır.

Balgat Diş Teli tedavi aşamasında önemli noktalardan bir diğeri ise pasif tedavi süreci olmaktadır. Balgat Diş Teli aktif tedavi sonrasında çıkarılan diş tellerinin ilk 1 yıl içerisinde 2-3 ay aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. Daha sonra bu kontroller 3 yılda bir düzenli olarak yapılmalıdır. Ayrıca Balgat Diş Tel tedavisi gören hastanın 6 ayda bir pasif tedavi kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Balgat Diş Teli tedavileri süreci aktif ve pasif olmak üzere toplam 5 yıl içerisinde tamamlanmaktadır. Balgat Diş Teli tedavi sonrası pasif kontrollerine düzenli gelen hastanın diş yapısında bozulma görüldüğünde zaman kaybetmeden ve tekrar tel takma durumu yaşanmadan küçük operasyonla düzeltilmektedir. Bu durum kliniğin hastaları üzerindeki hassasiyetini göstermekle beraber Balgat Diş Teli tedavisi fiyatlarını dolaylı olarak etkilemektedir.

Ortodontoloji nedir?

Ortodontoloji kavramı ortodonti ile aynı anlamı ifade etmektedir. Balgat Diş Teli tedavisi ortodontoloji veya ortodonti alanlarında yapılmaktadır. Ortodonti hastada görülen uyumsuz diş yapısı ve çarpık diş çene ilişkilerini incelemekte ve uygun tedavi yöntemlerini belirleyen diş hekimliği alanı olmaktadır. Bu alanda uzmanlaşmış kişilere ise ortodontist denilmektedir.  Balgat Diş Teli tedavisinin uygulandığı alan olan ortodonti dişlerin görünümünü iyileştirmek için dişleri düzleştirme tedavisi olarak da ifade edilebilir. Ortodonti bundan 20 yıl öncesinde bilenen bir tedavi olmamakla birlikte günümüz itibari ile Balgat Diş Teli Tedavisi oldukça yoğun uygulanmaktadır. Ortodonti son zamanlarda gülümseme mühendisliği olarak da geçmektedir. Ortodonti çocuk, yetişkin gibi her yaş grubunun tercih edebileceği bir Balgat Diş Teli tedavisi olmaktadır. Çocukluktan itibaren bozuk çene ve diş yapısının düzeltilmesi için hiçbir zaman geç kalınmamaktadır.

Balgat Diş Teli tedavisi her yaşta muazzam sonuçlar vermektedir. Günümüzde bakımlı, güzel bir yüz yapısı oldukça önem arz etmektedir. Bu durum gerek iş hayatında olsun gerek özel yaşamında olsun kişinin psikolojik sağlığı için önemli bir durum olmaktadır. Günümüzde görünüm en az gösterişli bir kartvizit kadar büyük önem taşımaktadır. Kişinin düzgün olmayan çene ve diş yapılarının düzeltilmesi, ön dişlerin öne getirilmesi veya uzatılması birçok estetik müdahalelerden daha etkili bir görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle görünüme önem veren bireylerin pahalı estetik operasyonlarından önce Balgat Diş Teli Sağlığı uzmanlarına muayene olmaları oldukça önemli olmaktadır. Bazı hastalarımızda yaşla beraber alt dişlerin konuşurken görünür olması çarpık ve bozuk diş yapısını ortaya çıkarmaktadır.  Aynı zamanda kişide yaşla birlikte ortaya çıkan çapraşık diş yapısı görünüm olarak kötü görüntüye sebep olmaktadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı Balgat Diş Teli tedavisi uygulamaları her geçen gün daha da yoğunlaşmaktadır. Ayrıca kişiler estetik kaygısı yaşamadan Balgat Diş Teli tedavisine başvurmaktadır.  Ek olarak Balgat Diş teli tedavisinde çocuk ve yetişkin arasında farklar ise; yetişkinlerin tel tedavisi sonrası aktif olan iş ve sosyal hayatı gibi alanlarda bulunma zorunluluğu yaşamasıdır. Ayrıca yetişkinlerin çocuklara göre diş destek dokuları yaştan dolayı daha hassas olabilmektedir. Bu durum ise çocuklarda tam terzi olmakta ve buda Balgat Diş Teli tedavisini hızlandırmaktadır.

 

 • Tel tedavisi kaç TL?

  Diş teli fiyatları tedavi türüne göre 2.500- 9.000 tl arası değişiklik göstermektedir. Burada etkili olan husus çene yapısındaki bozukluk oranı olmaktadır. 

   

 • Diş teli tedavisi ne kadar sürer?

  Diş teli tedavi süreci genellikle 1-2 yıl içerisinde son bulmaktadır. Ancak bazı durumlarda 3-4 yıla kadar uzun süre bilmektedir.

   

 • 18 yaş üstü diş teli devlet karşılıyor mu?

  Diş teli tedavisi masrafları devlet tarafından karşılanması için 18 yaşın altında olmanız gerekmektedir. 

   

 • Şeffaf diş telleri ne kadar?

  Diş teli tedavisinde 2. tür olarak tercih edilen şeffaf tel fiyatları 2021 yılında genel olarak 4.000 ile 6.000 tl arasında değişmektedir.

   

 • Diş teli yüz şeklini değiştirir mi?

  Evet, diş telleri aldıktan sonra dudaklarınızın farklı göründüğünü göreceksiniz. Bunun nedeni dişlerinizin ve dudaklarınızın maksiller labial fraenum adı verilen kaslı bir ek ile bağlanmasıdır.

   

 • Sadece alt dişlere tel takılır mı?

  Hastada sadece birkaç dişte problem varsa onlara tel takılarak 3-4 ay süren tedaviler bile mevcut.

Etiketler

#