Balgat Dis Beyazlatma
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Balgat Dis Beyazlatma

Balgat Dis Beyazlatma

Balgat Dis Beyazlatma işlemi, dişlerin mine ve dentin tabakasında meydana gelen renklenme yok etmek için yapılan müdahalelerdir. Balgat Dis Beyazlatma yöntemlerin ikiye ayrılmaktadır. Dis Beyazlatma yöntemlerinden birisi hastanın kendisinin yapabileceği bir uygulamadır ve bu uygulamanın belirli aşamaları bulunmaktadır. Öncelikle diş hekimi hastanın ağzından ölçü almaktadır. Ölçüden sonra dişlerin üzerine takılan ince lastik kalıpları hazırlanır. Hasta bu lastik kalıpların içine ilaç koyarak beyazlatılacak dişlerin üzerine günde ortalama 6-8 saat takmaktadır. Hasta, bu işlemi tercihen uykuda iken uygulaması yerinde olmaktadır. Balgat Dis Beyazlatma tedavisi ortalama olarak 1-4 hafta içerisinde sonlandırılmaktadır. Balgat Dis Beyazlatma kullandığı ikinci yöntem ise diş kliniğinde hekim tarafından yapılmaktadır ve bu yöntemin de belirli aşamaları bulunmaktadır. Bunlar; öncelikle beyazlatıcı ilaç bu konuda uzman ve deneyimli bir hekim tarafından dişin üzerine yerleştirilir. Beyazlatılacak dişin üzerine beyaz renk ışık belirli bir süre tutulmaktadır. Bu ışık tutulma işlemi bittikten sonra sonuç gözlemlenir. Balgat Dis Beyazlatma tedavi yöntemlerinin her ikisi de etkin olarak kullanılmaktadır. Fakat yöntemler renklenmenin derecesine ve tedavi işleminin hızına göre değişmektedir. Ayrıca hangi diş beyazlatma tedavisinin uygulanacağı hekimin görüşüne göre de değişiklik göstermektedir.

Dişlerde ki lekelerin oluşma nedenleri

Balgat Dis Beyazlatma olarak insanların dişlerinde birçok nedene bağlı olarak lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerin oluşmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Diş lekelerin oluşma nedenlerinin başlıca sebepleri şunlardır; yaşlılık ve kahve, kola, çay ve sigara gibi içeceklerin tüketilmesidir. Ayrıca kişinin dişlerinde daha önceden yaptırdığı protezler, kaplamalar ve dolgular da dişlerde leke oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca kullanılan antibiyotikler ya da aşırı florit tüketimi de dişlerde renklenmelere ya da lekelenmelere neden olmaktadır. Balgat Dis Beyazlatma olarak dişlerde lekelenme kişinin kendisine özel diş yapısından da kaynaklanabilir. Bireyin dişine gelen ani bir darbede kişinin dişinde lekelenmelere neden olmaktadır.

Diş Beyazlatma işlemi kimlere uygulanabilir?

Balgat Dis Beyazlatma olarak en çok karşılaştığımız sorulardan birisi de bu işlemin kimlere uygulanacağıdır. Diş beyazlatma işlemi herkese uygulanabilir. Fakat diş beyazlatma tedavisi bazı durumlarda etkili ya da başarılı sonuçlar vermeyebilir. Diş yapısının beyazlatmaya uygun olup olmamasına diş hekimimiz karar vermektedir. Bunun için diş hekimi ağız içi kontrol yaparak bu tedavi için gerekli şartlar bulunup bulunmadığını kontrol etmektedir. Balgat Dis Beyazlatma olarak diş beyazlatma için dişlerinizin yapısının uygun olup olmadığına uzman ve deneyimli diş hekimlerimiz kontrol etmektedir. Böylelikle diş sağlığınız ve iyi bir diş gülümsemesine sahip olmanız için bize ulaşmanız yeterlidir.

Diş Beyazlatma tedavisi zor ve zahmetli midir?

Diş tedavisi alanında ki teknolojik gelişmeler sayesinde diş beyazlatma tedavisinde hiçbir acı olmadan yapılmaktadır. Diş beyazlatma tedavileri, diş hekimlerinin gözetimleri çerçevesinde yapıldığı taktirde güvenli ve etkin olmaktadır. Diş beyazlatma işlemlerinde dişler ve diş etleri hiçbir biçimde zarar görmemektedir. Balgat Dis Beyazlatma olarak siz değerli müşterilerimizi diş beyazlatma tedavisini son derece hassas bir biçimde yaparak herhangi bir acı çekmeden tamamlıyoruz.

Balgat Dis Beyazlatma Uygulamasının süresi ne kadardır?

Diş beyazlatma tedavilerinde genelde ilk uygulamada sonuç alınmaktadır. Fakat diş görüntüsünde ideal bir görüntü yakalamak için diş beyazlatma tedavisinin uygulaması 10-14 gün kadar sürmesi gerekmektedir. Balgat Dis Beyazlatma olarak dişlerinizi eskisinden daha beyaz olacak biçimde tedavi ediyoruz. Diş beyazlatma tedavisi yapıldıktan sonra hastaların yılda 1-2 kez pekiştirme tedavisi yapması gerekebilir. Pekiştirme tedavisi hastaların alışkanlığına ve ağız bakımından dolayı gerekebilir. Çünkü bazı hastalar ağız sağlığına ve dişlerini düzenli ve etkili olarak fırçalamadığı için belirli bir süre sonra dişlerde lekelenmeler oluşmaktadır. Balgat Dis Beyazlatma olarak diş beyazlatma tedavilerinin başarılı olmasında kullanılan ilacın kalitesi ve içeriğinin önemli olduğunu ifade ediyoruz. Diş beyazlatma tedavisinin başarısında diğer önemli nokta ise diş hekiminin deneyimli olması ve ilacın kullanma biçimidir. Biz Balgat Dis Beyazlatma olarak diş beyazlatma tedavilerinde en kaliteli ilacı en uygun biçimde uygulamaktayız. Ayrıca diş beyazlatma tedavilerinden sonra eğer gerekirse yılda 1-2 kez pekiştirme tedavileri de yapmaktayız.

Balgat Dis Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma da kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. bu yöntemler beyazlatılacak dişin yapısına göre farklılık göstermektedir. Bu yöntemler; Kimyasal Diş Beyazlatma, Fototermal Diş Beyazlatma ve Fotokimyasal Diş Beyazlatmadır.

Balgat Dis Beyazlatma Kimyasal Diş Beyazlatma

Bu yöntemde dişleri beyazlatmak için diş beyazlatıcı jel ve her hastaya özel olarak yapılan diş kalıpları kullanılmaktadır. Kimyasal diş beyazlatma tekniği hastanın diş minesine az da olsa zarar verme ihtimali bulunmaktadır. Kimyasal diş beyazlatma yönteminde kullanılan kimyasallar kesinlikle deneyimli bir diş hekiminin kontrolünde uygulanmalıdır. Balgat Dis Beyazlatma olarak tedaviye gelen hastaları kimyasal diş beyazlatmamın olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında bilgilendirdikten sonra tedaviyi deneyimli bir diş hekimlerimiz kontrolünde uygulamaktayız.

Balgat Dis Beyazlatma Fototermal Diş Beyazlatma

Fototermal diş beyazlatma yönteminde de bir miktar özel jel kullanılmaktadır. Fakat kimyasal diş beyazlatmadan farkı yüksek enerjiye sahip bir ışık demeti yardımıyla uygulanmaktadır. Hastaya uygulanacak ışık LED ya da lazerden oluşmaktadır. Bu yöntemde deneyimli bir diş hekimi tarafından uygulanmalıdır. Çünkü olumsuz etkileri olabilmektedir. Balgat Dis Beyazlatma olarak tedaviye gelen hastaları fototermal diş beyazlatmamın olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında bilgilendirdikten sonra tedaviyi deneyimli bir diş hekimlerimiz kontrolünde uygulamaktayız. Bu tedavi de lazer ışınları uygulanmaktadır.

Balgat Dis Beyazlatma Fotokimyasal Diş Beyazlatma

Foto kimyasal diş beyazlatma da ise beyazlatma jeli UV-lamba (mavi ışık) ya da bir KTP lazeri (yeşil ışık) kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntem diğerlerinden farklı olarak ışık kaynağının farklı olmasıdır. Bu yöntem diğer yöntemlerden daha çok dişleri beyazlatmaktadır. Bu yöntemde KTP lazeri kullanıldığı diş etleri beyazlatma jelinin sızıntılarına karşı korunmalıdır. KTP lazerini kullanılırken yanma ihtimali bulunmamaktadır. Bu lazer ile yapılan beyazlatmalar ile ilgili birçok araştırma yapılmıştır. bu araştırmalara göre bu yöntem diş minesine herhangi bir yan etkisinin olmadığıdır. Bu yöntem sonrasında dişlerinize florid uygulaması yaparak diş minelerini güçlendirmekte ve diş çürümeleri önlenmektedir.

Balgat Dis Beyazlatma olarak beyazlatılan dişler ne kadar süre beyaz kalır?

Balgat Dis Beyazlatma olarak diş beyazlatma yöntemlerini etkin bir biçimde kullanmaktayız. Kullandığımız yöntemlerle dişler genelde birkaç yıl beyaz kalmaktadır. Fakat beyazlatma tedavisi uygulanan dişlerin ne kadar beyaz kalacağı kişiden kişiye göre değişmektedir. Bireyin yeme-içme alışkanlıkları, sigara ve diş fırçalama gibi alışkanlıklarına göre değişebilmektedir. Bu alışkanlıklar bireyin dişlerinin beyaz kalması süresini etkilemektedir. Ayrıca dişlerin beyazlama oranı da kişiden kişiye göre değişmektedir. Dişlerin beyazlatma işlemi olmadan önceki diş tonuna göre değişmektedir. Bu nedenlerden dolayı Balgat Dis Beyazlatma olarak diş beyazlatma tedavisine başlamadan önce diş hekiminizle ile beklentilerinizi konuşmadığını gerektiğini ifade ediyoruz. Diş beyazlatma tedavisi genel diş hekimlikleri tarafından uygulanmak birlikte aslında Estetik/Kozmetik Diş hekimliği alanına girmektedir.  İnsanlar dişlerinin beyaz olması ve bu beyaz dişlerle yapılan gülümsemeleri çok önemsemektedir. Kişinin dişleri genelde yaşlanmasıyla koyulaşmaktadır. Kişilerin dişlerinin renginin zamanla koyulaşması dişlerin mineral yapısında meydana gelen değişimlerden kaynaklanmaktadır. Biz de Balgat Dis Beyazlatma olarak siz değerli müşterilerimizin daha iyi bir gülüşe sahip olmanız için diş beyazlatma tedavisini deneyimli diş hekimlerimiz tarafından uygulamaktayız. Balgat Dis Beyazlatma olarak sizin istediniz biçimde dişlerinizi beyazlatmakta ve sağlığınıza önem vermekteyiz. sağlık Bakanlığı

 • Diş beyazlatma ücreti ne kadar?

    Diş beyazlatma işlemi lazer ve ofis tipi olarak iki tür şeklinde yapılabilmektedir. Diş beyazlatma fiyatlar lazer yönteminde 2000 TL ile 2500 TL fiyat aralığındayken, ev tipi jel sürülen yöntemde fiyatları 1000 TL ile1500 TL fiyat aralığındadır.

 • Dişlerin daha beyaz olması için ne yapmalı?

   Evde kendiniz uygulayabilirsiniz bir çay kaşığı karbonatın içine limonun suyunu sıkın ve köpürene kadar karıştırın. Ardından temiz bir diş fırçasıyla uygulayın. Asit özelliği taşıdığından bu yöntemi haftada en fazla 1-2 kere tekrarlamalısınız.

 • Lazerle diş beyazlatma kaç TL?

   Lazer yöntemi ile diş beyazlatma  fiyat aralığı 500 TL ile 1200 TL arası değişmektedir.

 • Kaç günde dişler beyazlar?

  Doğal sarı renk olan dişler sigara, yiyecek kaynaklı renklenmelere göre çok daha hızlı sonuç vermektedir. Doğal sarı renklere sahip olmayan diş lekeleri ise  1–2 hafta içerisinde beyazlar

 • Diş beyazlatmak ile temizletmek aynı şey mi?

   Diş taşı temizliği ile diş beyazlatma aynı işlem değildir. Diş temizliği yapıldığında diş  de beyazlama olmaz. Yalnızca diş taşları leke ve kirler giderilir. Diş beyazlatma işleminde ise dişin rengi beyazlar ve sarı renge sahip olan dişleriniz bembeyaz bir görüntüye sahip olur.

 • Karbonat dişlere zarar verir mi?

  Dişlerde hergün uygulanan karbonatlı temizleme işlemi hasar oluşturacak kadar aşınmalara neden olabilir. Daha sonrasında uzaklaştırılması çok daha zor renklenmeler oluşabilir
 • Lazerle diş beyazlatma kaç ton açılır?

  Uzman hekimler tarafından klinikte yapılan bir diş beyazlatma işleminde dişlerde 6-7 ton  beyazlık sağlanır. Bu oran % 10-22 arasında değişir.

 • Diş Beyazlatma Kalıcı mi?

  Ortalama Diş beyazlatma işlemi  en az 2 yıl kalıcılığınıkorumaktadır. Ayrıca bu durum düzenli bakım ve diş fırçalamaya dikkat edildiğinde değişiklik göstermektedir.

 • Diş temizletmek iyi mi?

  Diş temizliği zararlı değildir. Bahsettiğimiz gibi dişlerde oluşan bu taşlar, bakterilerin plaklar halinde bir süre sonra taşlaşması neticesinde oluşmaktadır. Bu ve bunun gibi oluşumlar asla yararlı oluşumlar değildir.

 • Diş beyazlatma ev tipi mi ofis tipi mi?

  Temelde iki türlü işleme sahip olan diş beyazlatma ofis tipi klinik ortamında uzman tarafından yapılmaktadır. Ev tipi diş temizletme ise kendiniz uygulayabileceğiniz bir uygulama olmaktadır.Diş beyazlatma iki şekilde yapılabilir.

Etiketler

#Diş Beyazaltam