24 saat acik dişci ankara cankaya
FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
24 saat acik dişci ankara cankaya

24 saat acik dişci ankara cankaya

24 saat açık acil dişçi ankara çankaya olarak sizlere alanında en iyi uzman diş hekimi kadromuz ile hizmet sunmaktayız. Biz uzman kadromuz ile Ağız ve Diş Sağlığı hakkında tüm problemlere çözüm olabilen, estetik olarak üst düzey işlemler yapabilen ve gelişen teknolojilerle uyumlu tüm yenilikçi uygulamaları profesyonel olarak sunabilen bir kliniğiz. Diş sağlı konusunda uzman bir diş kliniği arayışında iseniz gerek 24 saat acik dişci ankara cankaya  Kliniği veya 24 saat Açık Dişçi Çankaya olarak Diş İmplant alanında ve gerekse tüm ağız ve diş sağlığı sorunlarınızda sizlere kaliteli bir tedavi ortam sunmaktayız. 24 saat acik dişci ankara cankaya olarak siz değerli hastalarımızın memnun kalacağı bir hizmet sunmaktan sevinç duyacağımızı ve doğru yerde olduğunuzu özellikle vurgulamak isteriz.

Tedavi Sürecimiz  24 Saat Acil Dişçi Ankara  kliniğimize başvuran hastalarımıza ilk önce muayene edilip uygun görülen tedavi sonrası değişimleri film çekilerek sonuçlarını değerlendiriyoruz. Böylelikle hastalar aradaki farkı kendi gözlemleri ile değerlendiriyor. Daha sonra hastalarımız Ankara 24 Saat Acil Dişçi  diş hekimliği tarafından yapılan uygulamalar sonucunda hastamız memnun kalarak ve mutlu bir şekilde merkezimizden ayrılıyor.

Estetik Gülüş Tasarımı; 24 Saat Açık Acil Dişçi Ankara Çankaya hekimleri tarafından yapılan  Porselen, laminate, kompozit gibi yöntemler ile dolgulu işlemler yapılarak hastalarımız adeta yenileniyor güzel ve sağlıklı bir tedavi sonucunda hastalarımız hayatında özgüvenini doruk noktasında yaşıyor.  24 saat acık dişçi ankara çankaya tüm diş problemlerinizi çözüme kavuşturuyor hastalar Ankara 24 Saat Acil Dişçi  hekimlerimizle sağlıklı dişler ve gülüşlere sahip olabiliyor. Sizde sağlıklı bir diş tedavisi için  24 Saat Acil Dişçi  Ankara Çankaya hekimlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

24 saat acik dişci ankara cankaya uygulanan tedaviler

24 saat acik dişci ankara cankaya hekimliğimizde günümüz itibari ile gelişen teknoloji  diş tedavi metodları da değişmektedir. Diş problemi yaşayan hastalarımız daha öncesinde çürüyen dişlere dolgu yaptırmak veya diş çekimi gibi uygulamalar yaptırıyordu. Fakat günümüz itibari ile insanlar ana diş bakımlarına önem gösterdiğinden dolayı eskisi kadar çürük oluşmayıp ve yeni tedavilerin popülerliği atmakta olup daha fazla estetik uygulamalara yönelim olmaktadır. Bu tedavi uygulamalarından bir kaçı şunlardır. Balgat Diş Zirkonyum Diş 24 saat acik dişci ankara cankaya

Zirkonyum diş ; Çoğumuzun bilemediği zirkonyum beyaz bir alaşım olmakta olup diş yapımı klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metalin yerine kullanılmaktadır. Porselen lamina diş Latince de yaprak olarak geçmekte olup dişler kesilmeden yalnız ön yüzlerinin 0.3-0.7 mm inceltilerek yapılan işlem olmaktadır. Bu yöntemle sağlam diş dokusu en az kaybedilmektedir. İmplant diş ; Bu yöntem ile herhangi bir sebepten dolayı zarar gören dişlerin fonksiyonu ve görünümün tekrar iyileştirmesi yapılır. Hastanın çene kemiğine yerleştirilen malzemeler aracılığıyla yapılan işleme yapay diş kökü denilmektedir.

24 saat acik dişci ankara cankaya  Diş Eti Hastalıkları

Bu hastalılar diş eti ve dişleri destekleyen diğer dokuları zarar veren iltihabi rahatsızlıklar olmaktadır. Diş eti rahatsızlıklarında önemli olan erken dönemde teşhis konulmasıdır böylelikle hızlı ve doğru tedavi yapılabilir. Bu hastalıklar toplumumuzun birçoğunu etkileyen bir rahatsızlık olmasına rağmen hastalar yeterince sonuçları ve tedavisi konusunda bilgiye sahip olmamaktadır. Dişeti hastalıklarının tedavisi ile doğal dişlerin korunması sağlanırken aynı zamanda gıdanın daha rahat tüketilmesi ve daha iyi bir sindirimin sağlamaktadır.   daha hızlı ve ağrısız işlem sonrasın sağlıklı dişler hayatınız kolaylaşmaktadır.

Ortodonti;  24 saat acik dişci ankara cankaya de uzman hekimler diş teli ve estetiği uygulamaktadırlar. Çankaya 24 Saat Acil Dişçi hekimleri hastada sadece alt ve üst çene tedavisinin yanı sıra çapraşık dişlerin uyumun teşhisi ve tedavisi yapılmaktadır.

 Ağız, Diş Çene Çerrahisi Bölümümüz de uzman hekimleri tarafından ağız içerisindeki tüm yumuşak dokuların, dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü hastalılarının teşhisi ve cerrahi tedavileri uygulanmaktadır. Uygulanan tedaviler hastanın durumuna göre yapılması ve planlanması gibi tüm cerrahi işlemler lokal anestezi, bilinçli sedasyon adı altında yapılmaktadır.

Pedodonti (Çocuk Diş hekimliği)  bölümümüzde 24 saat acik dişci ankara cankaya hekimleri 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını ve tedavisi için doğru teşhis koymakla beraber diş problemi yaşayan çocuklara çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini sağlayan bir tedavi uygulamaktadırlar. Hekimleri bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi etmektedir.

Diş Beyazlatma 24 saat acik dişci ankara cankayahekimlerine sıklıkla diş beyazlatma işlemi için başvuru yapılmaktadır. Diş beyazlatma diş sağlığı açısından büyük bir önem arz eden konulardan biri olmaktadır. Dişlerin sağlıklı olmasının yanı sıra görünüm olarak da iyi görünmesi artık günümüzde önem taşımaktadır.  24 saat acik dişci ankara cankaya hekimleri; oluşan sararmalar çoğunlukla asitli içecekler, kahve ve çeşitli yiyeceklerden yeterince temizlenmemesi sonucu olmaktadır.

 Sıkça Sorulan Sorular 

· Pedodonti Nedir? 

Yaş aralığı 0 ile 14 arası çocuklarda süt dişleri ile daimi dişlerinin sağlıklı gelişimini takip eden ve korunmasını sağlayan çocuk diş hekimliği bölümüdür.

·  Çocuklarda Süt Dişi Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

24 saat acik dişci ankara cankaya uzman hekimler: dişleri 6-7 aylık çocuklarında görülmeye başlamaktadır.  24 saat acik dişci ankara cankaya uzman hekimleri bu durumun değişebileceğini vurgulamaktadır. örneğin bazı bebeklerin üçüncü ayda ilk süt dişleri çıkmaya başlarken bazılarında ise on ikinci aydan itibaren görülmektedir. Çocuklardaki dişlerin çıkış zamanı çoğunlukla kalıtsal olabilmektedir. Burada anne babanın dişleri erkenden çıkmışsa bebeğinde erken çıkarması olasılığı yüksektir.  24 saat acik dişci ankara cankaya

· Çocuklarda Diş Çıkarma Belirtileri Nelerdir

24 saat acik dişci ankara cankaya hekimleri: çıkarma belirtileri çocuktan çocuğa değişmektedir. Çocuklar da genellikle ağız çevresinde salya akışı, çenede ve ağız çevresinde sürekli salya temasının yarattığı tahrişe bağlı olarak deride kızarıklık ya da çatlakların oluşması, ateş, öksürük, huzursuzluk, uykusuzluk, iştahta azalma, diş etlerinde kaşınma gibi birçok belirti görülebilmektedir.  24 saat acik dişci ankara cankaya Hekimleri; Bu durumlarda diş çıkardığına emin olduğunuz çocuğunuza küçük çiğneyebilecek veya diş etlerini kaşıyabileceği soğuk bir şeyler vermek biraz çocuğunuzu rahatlayabilir. Bu besilerle çocuğun vitamin almasından çok diş etlerindeki basıncı rahatlatmak amaçlanmaktadır. Ayrıca çiğnemesi için verdiğiniz şey ne kadar soğuk olursa yararı o kadar artmaktadır. Örneğin dondurulmuş gıda, soğuk  meyve, veya salatalık gibi soğuk gıdalar rahatlatmaktadır. Ayrıca çocuğunuza bu tarz gıdaları çiğnemesi için verirken mutlaka yanında yetişkin olmalı ve bebeğin oturur pozisyonda olduğunu mutlaka kontrol edin. Ayrıca ağrıyı azaltacak ağrı kesici ilaçlar (parasetamol) işinizi kolaylaştıracaktır. Tüm bu tedaviler ve doz ayarlamaları için 24 saat acik dişci ankara cankaya Uzman hekimlerine danışmadan çocuğunuzun diş etlerine herhangi bir müdahale yapmamalısınız.

Travma Sonucu Kırılan Ön Dişim İçin Ne Yapabilirim?  

Dişin kırılan parçaları muhakkak bulmaya çalışın ve hızlı bir şekilde  24 saat acik dişci ankara cankaya hekimlerine veya size en yakın bir diş kliniğine başvurmalısınız.  Aynı zamanda kırık dişin parçalarını nemli tutmanız parçaların tekrar kullanımı için önem arz etmektedir. Nemli tutma yöntemlerinin başında Serum fizyolojik ve hatta tükürük gelmektedir. Daha sonra bu parçalar bonding uygulanarak yerlerine yapıştırılmaktadır.

Kızım Uyurken Dişlerini Gıcırdatıyor Ne yapabiliri?

Dış gıcırdatma durumunu hekimlerimiz çocuklarda özellikle sıklıkla karşılaştığı bir durum olmaktadır. Genellikle kişinin stres, yorgunluk, agresif, takıntı veya sıkılgan kişilik yapılarında görülmektedir. Eğer ebeveynlerde bu problem varsa çocuklarda görülme olasılığı daha fazla olmaktadır. Diş gıcırdama belirtileri kişide aşınma, uyurken çıkartılan gıcırdatma sesleri, yüz kaslarında ağrı, çene ekleminde problemler, baş ağrısı, dişlerde sallanma ve oluşan hassasiyet diş gıcırdatma rahatsızlığının sonucu olmaktadır. Diş gıcırdatmanın altında psikolojik nedenler yatmaktadır. Bu durumlarda uzman görüşüne başvurulmalı çocuklarda Pedagoglar, okul rehberlik öğretmenleri ile beraber hareket etmeli ve tedaviye başlanmalıdır. Aynı zamanda hastaya 24 saat acik dişci ankara cankaya uzman hekimlerimizce hasta kişiye belli aralıklarla takıp çıkartılabilen yumuşak bir gece plağı takılmaktadır. Sağlık Bakanlığı

 

 

 

 • Dişçiler saat kaça kadar açık?

   kamu ve özel hastanelerde veya sağlık kuruluşlarında çalışmakta olan dişçiler genel itibariyle sabah saat 08:30'de çalışmaya başlarlar ve akşam saat 17:00'a kadar çalışırlar. Ancak 24 saat himet veren kurumlarda bulunmaktadır.

 • Pazar günü dişçiler açık olur mu?

  Kamu hastaneleri hafta sonları yalnızca acil diş hekimliği hizmeti vermektedir. Ancak özel klinikler, hekimin tercihi ve çalışma iznine bağlı olarak cumartesi ve pazar günleri de sağlık hizmeti sunabilir.

 • Yasaklarda dişçiler açık mı?

   Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler listesine göre "Kamu ve özel sağlık kuruluşları, eczaneler ve zorunlu sağlık randevusu olanlar  yerler açık olacak.

 • Diş hekimleri yasaktan muaf mı?

  Yasaklarda iç işleri bakanlığının yayınladığı genelgeye göre; Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczanelerde görev alan herkes muaf olacaktır.

Etiketler

#